שירותים
f23alt

ביופסיה

קיבלת הפניה לביופסיה ?
אל תלחצי. באולטרה מדיקל תוכלי לקבל תור מיידי לביופסיית שד ותשובות תוך 48 שעות

כאשר יש חשד לאי-נורמליות בשד, הרופא ימליץ לך לבצע ביופסיה של השד כדי לשלול נוכחות של תאים סרטניים. ביופסיה היא הדרך היחידה לאבחן האם הממצא בשד הוא סרטני. 

בתהליך זה נלקחת דגימה של רקמה מהאזור החשוד בשד ושולחים אותה למעבדה להסתכלות תחת מיקרוסקופ כדי לברר בוודאות האם הממצא בשד סרטני. במקרה שהממצא הוא סרטני, בדיקת הביופסיה מאפשרת לקבל נתונים רפואיים שעל פיהם אפשר להעריך את התפתחות המחלה.

בעוד שהפניה לביופסיה יכולה להפחיד התוצאות יכולות להרגיע – יש לזכור כי מרבית מהביופסיות הן תקינות ללא ממצא סרטני, אך הביופסיה היא הדרך היחידה לאבחן ביעילות ובדיוק אם מדובר בסרטן שד   

ביופסיה
 אנו נעשה כל מאמץ בכדי להפחית את הפחד והלחץ

הביופסיה באולטרה מדיקל מבוצעת על ידי רדיולוג מומחה, עם ניסיון של עשרות שנים,  
התור הוא מיידי - ללא המתנה.

אנו עושים כל מאמץ לספק את תוצאות הבדיקה במהירות האפשרית ומתחייבים שברוב המקרים הדו"ח הפתולוגי עם התוצאות יוחזר אליך תוך 48-72 שעות (לא כולל סופ"ש).  במקרים נדירים , יש קושי להגיע לאבחנה מדויקת בהליך הסטנדרטי ועל כן יש צורך בביצוע הליכים נוספים ויידרש זמן נוסף - בד"כ 24 שעות נוספות לקבלת תוצאה.

ביופסיית מחט  Core needle biopsy

בביופסיית מחט מוציאים חתיכה מהרקמה באמצעות מחט עבה עם להב בקצה, ושולחים את הדגימה למעבדה לבדיקה. הבדיקה מתבצעת בהרדמה מקומית בהכוונת אולטרה סאונד, ודיוקה נע בין 90 ל-98% - תלוי באופן הנחיית הדגימה, מספר הדגימות שנבדקו ומיומנות האדם המבצע את הבדיקה. 

בתום ההליך שמים פלסטר ולרוב מרגישים טוב לאחר מכן (פרט אולי לטלטלה הרגשית). יתכן ותהיה נפיחות קלה באזור הביופסיה, אך היא עוברת לאחר מספר ימים ללא כל צלקות.

ביופסיה עם מחט עבה מספקת יותר מידע אודות סוג הגידול ומאפייניו, מאשר ביופסיה עם מחט דקיקה, והיא מסייעת בתכנון הטיפול בסרטן. זוהי הטכניקה העיקרית המתבצעת הן לדגימת גוש נמוש בשד, כלומר גוש שניתן למישוש, והן לדגימת גוש לא נמוש בשד.

אם התגלה אצלך ממצא חשוד באולטרה סאונד או ממוגרפיה, אל תלחצי. 80% מהביופסיות הן תקינות.
 פני אלינו מידית. אנו מבטיחות כי נעשה כל שביכולתנו לתמוך וספק לך תשובות מהירות ככל שניתן.

לתור מיידי לביופסיית שד בשירות VIP וללא המתנה - צרי עמנו קשר 2090*

צרי עימנו קשר 2090*