מאמרים

אולטרה סאונד שד אוטומטי

להכיר את המכשיר 
היתרונות והעובדות אודות מכשיר האולטרה סאונד האוטומטי לסקירה של סרטן שד

האולטרה סאונד האוטומטי בתלת מימד נקרא Automated Breast Volume Scanner ובקיצור ABVS . מוכר גם בשם  ABUS - Automated Breast Ultrasound Scanner            

אז מה כל כך מיוחד במכשיר? במה הוא תורם לאבחון מוקדם של סרטן השד?   

 

לפי הסטטיסטיקה, בדיקת הממוגרפיה מפספסת גילוי מוקדם אצל מחצית מהנשים בעלות מרקם שד צפוף - שהן כ 40% מאוכלוסיית הנשים המבצעות ממוגרפיה. בדיקת אולטרה סאונד של השד, משלימה את הפער ברגישות הסריקה ובכך מצילה חיים: כי המפתח לריפוי הוא באבחון מוקדם של סרטן השד.

מכשיר האולטרה סאונד האוטומטי נותן פתרון יעיל ופשוט ביותר לגילוי מוקדם של סרטן שד אצל נשים צעירות ונשים עם רקמת שד צפופה (סמיכה). רקמת שד צפופה היא שכיחה מאוד בקרב נשים צעירות ולמעשה בין 40% ל-50% מכלל הנשים יש שד צפוף. 

המכשיר אוסף באופן אוטומטי מידע תלת מימדי על כל נפח השד, ברזולוציה הגבוהה ביותר שקיימת כיום בתחום, כך שהרופא יכול להשתמש בצילומים כאילו ערך את הבדיקה בעצמו. המכשיר יצלם את השד כ-5000 תצלומים שונים, ויבצע שחזורים תלת מימדיים של השד כולו, בסריקה אוטומטית ללא מגע יד אדם. 

בשימוש במכשיר אולטרה סאונד ידני רגיל, טכנאים פחות מנוסים עלולים להחמיץ נגעים קטנים מאוד בעת בדיקה של נשים (בעיקר אלו בעלות שדיים גדולים), פשוט בגלל שהם כושלים בסריקת הרקמה כולה. האולטרה סאונד האוטומטי מונע טעויות אנוש באבחון מוקדם של סרטן השד.

הדברים החשובים שכדאי לדעת על מכשיר האולטרה סאונד האוטומטי - היתרונות

הבדיקה במכשיר בטוחה ונטולת קרינה עבור כל הנשים. ניתן להשתמש באופן בטוח באולטרה סאונד שד אוטומטי בנשים צעירות, נשים עם שתלים, בנשים במהלך הריון או בנשים מניקות (ללא קרינה או לחץ שמכאיב בחזה).


אצל נשים עם מרקם שד צפוף, המכשיר מאפשר לאבחן גידולים בשלבים הראשונים להתפתחותם. המכשיר סורק ומצלם כל 2 מ"מ בשד - ושיעור האבחון של נגעי סרטן הקטנים מ-1 ס"מ אחד גדל ב-50% הודות לבדיקת האולטרה סאונד האוטומטי לעומת שיעור האבחון של ממוגרפיה לבדה.

הסריקה נעשית בתלת מימד ונערכת באופן אוטומטי - ובכך מונעת טעויות אנוש ומספקת תוצאות ניתנות לשחזור

ה ABVS הנה בדיקת האולטרה סאונד היחידה המאושרת כבדיקת סקר על ידי ה FDA בארה"ב, קנדה ואירופה, כבדיקה משלימה לממוגרפיה לנשים עם צפיפות שד גבוהה. 

הנבדקות אינן חשופות לקרינה, לחץ פיזי או אי נוחות במהלך הסריקה (זאת בניגוד לממוגרפיה)

אולטרה סאונד שד אוטומטי 3D הוא אמצעי הבדיקה המועדף לאבחון נשים בעלות שתלי חזה, נשים לאחר ניתוח או נשים בעלות רקמת שד מצולקת.

ניתן לבצע סריקות אולטרה סאונד בתדירות גבוהה כפי הנדרש לצורך סריקות מעקב.

התמונות המופקות באמצעות האולטרה סאונד האוטומטי הן תלת-מימדיות וברזולוציה גבוהה, ולפיכך קל להשוותן לתוצאות בדיקות שונות כגון, ממוגרפיה ו-MRI

האולטרה סאונד האוטומטי מראה תמונה איכותית של נפח השד. ניתן לבצע את הבדיקה גם לנשים שאינן בעלות שד שמרקמו צפוף כבדיקה משלימה לממוגרפיה

אולטרה סאונד שד אוטומטי ABVS הוא בטוח ונטול קרינה עבור כל הנשים, בכל שלב בחייהן. ניתן לבצע את הבדיקה בבטחה בנשים צעירות, בנשים במהלך הריון או בנשים מניקות, בנשים לאחר ניתוח או נשים בסיכון גבוה אשר אחרת יחשפו למנת הקרינה הכרוכה בממוגרפיה, או יסבלו מלחץ על החזה

דעי מה צפיפות השד שלך! הטילי ספק, חיקרי, לימדי והביני.

לקביעת תור לאולטרה סאונד ABVS צרי עמנו קשר 2090*

צרי עימנו קשר 2090*