מאמרים

אולטרה סאונד שד אוטומטי ABVS בהשוואה ל US ידני

במשך זמן רב נחשבה התלות במפעיל לעקב אכילס של האולטרה סאונד. 

רמת ביצוע האולטרסאונד הידני קשורה בצורה בלתי ניתנת לניתוק בידיו של מי שמחזיק במתמר. רקמה עלולה להישמט מן הסריקה בהיסח הדעת, ופתולוגיה עלולה להתפספס בזמן ניתוח התמונה בזמן אמת. הצורך במפעילים מומחים באמת, יחד עם הזמן הנדרש לביצוע בדיקה יסודית, גרמו בסופו של דבר לדחיקת תפקידו של האולטרה סאונד לאפשרות בדיקה שנייה בתחום הדמיית השד.

האוטומציה - הסירה את הסובייקטיביות ממשוואת בדיקות האולטרה סאונד והקלה על אימות התוצאות.

באולטרה-סאונד הידני מפעילים פחות מנוסים עלולים להחמיץ נגעים קטנים מאוד בעת בדיקה של נשים, במיוחד בשדיים גדולים, פשוט בגלל שהם כושלים בסריקת הרקמה כולה. 

לעומת זאת - הסריקה האוטומטית מוודאת שכל 2 מ"מ בשד יעברו דימות. בנוסף, מכיוון שהתמונות נצפות גם בתחנת עבודה נוספת, ולא על גבי תחנת האולטרה סאונד עצמו והן יכולות להיקרא בשנית על מנת לשפר את הדיוק האבחוני.

אולטרה סאונד שד אוטומטי הוא לא רק אלטרנטיבה פחות סובייקטיבית מסריקה ידנית, אלא גם בעל רזולוציה ודיוק גבוהים בהרבה.

אופייה התלת-מימדי של הבדיקה, משמעו - המחשה של אנטומיית שד נרחבת יותר. המידע יכול להיות משוחזר מכמה זוויות צפייה ניצבות (אורתוגונליות) שונות: רוחבית, אורכית וחזיתית. כאשר הזווית האחרונה, הידועה גם כזווית עין הציפור, מספקת לרופאים הערכה אנטומית פרוסה אחר פרוסה, מקו העור ועד לדופן בית החזה. פרספקטיבה שאינה זמינה בהדמיית אולטרה סאונד דו-מימדית קונבנציונאלית. התוצאות: פתרון אוטומטי לכלל השד, הליך עבודה יעיל ונוחות משופרת עבור הנבדקת.

מהי בדיקת האולטרה סאונד האוטומטית ?

ה- ABVS (קיצור של ACUSON S2000™ Automated Breast Volume Scanner) היא מערכת אולטרה סאונד רב-תכליתית מתקדמת ביותר, המותאמת בצורה אידיאלית להדמיה נוחה של נבדקות בעלות רקמת שד צפופה או עם היסטוריה של מחלת שד. תוך זמן קצר, המערכת האוטומטית רוכשת מידע (full-field) אודות השד, מספקת ניתוח יעיל ומקיף של נתוני התלת-מימד, ומאפשרת דיווח קל, חצי-אוטומטי.

ה-ACUSON S2000 ABVS מבוסס על הדור הבא של טכנולוגיות על-שמע, ובכך מאפשר רזולוציה לפרטי פרטים שלא נראתה עד כה, ואת היכולת לרכוש מידע אודות האנטומיה הייחודית של המישור החזיתי, שאינו זמין באמצעות אולטרה סאונד קונבנציונלי רגיל. בנוסף, המערכת תומכת גם באחיזה ידנית מתקדמת, בעלת יכולות אולטרה סאונד ברזולוציה גבוהה.

להנחיית ביופסיה, כוללת הדמיית דופלר צבעונית ותומכת באפליקציות השד החדישות והמתוחכמות ביותר, לרבות eSie Touch™ להדמיית רקמות אלסטיות ורקמות שומן.

ה-ACUSON S2000 ABVS כולל מאפיינים ארגונומיים הניתנים לכוונון והתאמה, להבטחת תוצאות מדויקות ועקביות עבור המטופלת. זרוע הסורק הניתנת להתאמה, מאפשרת קלות כוונון של תא המתמר תוך לחץ מינימלי, כך שהמטופלות יכולות להירגע ולנשום בנוחות במהלך הבדיקה. מנגנון נעילה ייחודי בלחצן אחד מפשט ומזרז את רכישת המידע על נפח השד ופותר את הבעיה הרווחת של פציעות הנגרמות עקב לחץ חוזר.

איכות תמונה יוצאת דופן בכל המישורים מאפשרת העצמת ערכו הקליני של האולטרה סאונד עבור אבחונים מדויקים ויעילים יותר, הניתנים לשחזור.

כדי להגיע לאבחון מדויק ויעיל, יש לקבל את המידע הטוב ביותר מסריקת השד.

Automated Breast Volume Scanner = ABVS

ACUSON S2000 ABVS מאפשר לחזות בדימויים תלת-מימדיים מפורטים עם מורכבות האנטומיה והפתולוגיה של השד.
התצוגה החזיתית מספקת ייצוג ברור יותר של אנטומיית וארכיטקטורת השד הכוללות, ובפרט הארגון הסגמנטלי של המערכת דוקטלית והרקמות הסובבות אותה מומחש טוב יותר. זהו יתרונה האדיר של טכנולוגיית התלת-מימד. בנוסף, התצוגה החזיתית מספקת לרופאים (ובמיוחד למנתחים) תצוגה מקיפה של השד, מקו העור ועד קיר החזה. 

יתרונות האולטרה סאונד שד אוטומטי: העתיד כבר כאן

עם מערכת האולטרה סאונד החדשנית של סימנס ניתן להבחין בקלות בין רקמות שומן, לבין רקמות צפופות או גידולים. זוהי טכנולוגיה עדכנית המספקת תמונה תלת ממדית של השד, היעילה לסקירת רקמות שד צפופות.  זהו היתרון החשוב של טכנולוגיית העל-שמע.

מערכת ה ABVS אוספת באופן אוטומטי מידע על נפח השד ברזולוציה גבוהה. המערכת משלבת את הטכנולוגיה העדכנית ביותר ונותנת תמונה תלת ממדית (D3) מדויקת, מאבחנת ומאפשרת זיהוי מוקדם של סרטן השד.

המערכת מציגה תוצאות עקביות הניתנות לשחזור, וניתוח יעיל וברור של המידע. נתוניה מאפשרים לאבחן נגעים סרטניים קטנים אפילו מ 1 ס"מ ומגבירים באופן משמעותי את הביטחון באבחון.

עמדת העבודה של ABVS מאפשרת חמישה מישורי אבחון: כללי, צידי, חזיתי, רדיאלי ואנטי רדיאלי וכן אפשרות סיבוב חופשי סביב כל ציר נבחר. רופאים יכולים להשתמש בכלי הסיבוב החופשי כדי להזיז את ההדמיה בתלת-ממד כאילו ביצעו את הבדיקה בעצמם, וכך נחסך הצורך לבדוק את המטופלת שוב.

המערכת מספקת גם סמני התייחסות מדויקים, כולל מרחק מהפטמה, עומק ומרחק מהעור, כדי להבטיח בדיקות המשך מדויקות ועקביות.

לבדיקת ABVS - פני אלינו

צרי עימנו קשר 2090*