אולטרה סאונד אוטומטי 3D

בדיקה באמצעות טכנולוגיית ABUS בכלל ובמכשיר ה-ABVS בפרט היא בדיקה בטוחה וללא קרינה או תופעות לוואי. הטכנולוגיה החדישה של מכשיר ה-ABVS מבטל אפשרות של טעות אנוש – הבדיקה מציגה תמונה אנטומית מפורטת של רקמת השד מבלי להסתמך אך ורק על הכישורים של המפעיל. מבחינת מהימנות בדיקת האולטרה סאונד האוטומטי ABVS - מערכת זו אושרה ע"י ארגון הבריאות האמריקאי FDA וה-CE האירופאי. הבדיקה במכשיר נחשבת לאחת הבדיקות היותר מהימנות ומדויקות שיש לאבחון נפח השד כולו The standard quality of ABUS is exponentially better and more accuratethan human operated ultrasound systems used elsewhere and very powerful for assessment of the entire breast.

התשובה תלויה בגיל ובצפיפות השד:

לנשים מעל גיל 50 בדיקת אולטרה סאונד אינה מחליפה את בדיקת הממוגרפיה הוותיקה אך היא נותנת לה ערך מוסף, בייחוד לנשים בעלות צפיפות שד גבוהה.  בדיקת אולטרה סאונד אחת, בנוסף לבדיקת הממוגרפיה, מעלה את יכולת הזיהוי והגילוי גם בשלבים הראשונים ביותר של סרטן השד.

לנשים מתחת לגיל 40 (25-40) בד"כ לא מומלץ לעשות ממוגרפיה! הממוגרפיה לא יעילה עבורן משום שלהן באופן טבעי יש להן רקמת שד צפופה מאוד. באופן נדיר הן תשלחנה לממוגרפיה! לנשים אלו אולטרה סאונד האוטומטי הוא הכלי היעיל והזול ביותר (או MRI ). 

לגבי נשים בגיל 40-49 יש מחלוקת, כיוון שלרובן יש רקמת שד צפופה בגיל זה. ההמלצה תלויה ברופא המטפל. אנו ממליצים קודם לבצע אולטרה סאונד. ובהתאם לתוצאות ולהמלצת הרופא לבצע גם ממוגרפיה. בכל מקרה לא לוותר על אולטרה סאונד בגילאים אלו.

מדוע?

בבדיקת ממוגרפיה השומן נראה כהה, בעוד הרקמות הבלוטיות המתקבלות בתמונת הממוגרפיה הן בצבע לבן, בדומה לגידולים, ולכן הן מסתירות, פעמים רבות, את הגידולים.

מכאן הבעייתיות באבחון סרטן השד במבנה שד צפוף, בייחוד אם הסרטן נמצא בשלביו הראשונים והגוש עדיין קטן (רצוי לגלות אותו מוקדם). בדיקת אולטרה סאונד מעלה משמעותית את יכולת הזיהוי והגילוי גם בשלבים הראשונים ביותר של סרטן השד.

כאשר הרופא ממליץ על בדיקת אולטרה סאונד בנוסף לממוגרפיה, יכולות להיות לכך מספר סיבות.

  1. בדיקת הממוגרפיה מראה כי השד שלך צפוף או מעורב. במקרה זה אמינות הממוגרפיה מוטלת בספק, ומומלץ להוסיף גם בדיקת אולטרה סאונד.
  2. נראו בממוגרפיה ממצאים לא ברורים, והרופא מעוניין לבדוק אם מדובר בציסטות או בגידול המחייב ביופסיה.

בכל מקרה בו יש ספק מומלץ לפנות לייעוץ עם כירורג שד

בהחלט כן.

לאולטרה סאונד אוטומטי אין קרינה ולכן ניתן לבצע בדיקה לנשים גם בעת ההריון וההנקה כיוון שנשים כיום נוטות להיכנס להריון בגילאים יותר מאוחרים (35-40), מומלץ לכל אישה המתכננת הריון, ובמיוחד כשמדובר על טיפולי פוריות, לבצע בדיקת אולטרה סאונד אוטומטי עוד לפני כן.

  • מערכת ABVS מעלה את אחוזי הגילוי של סרטן גם בנגעים קטנים של פחות מ-1 ס"מ.
  • הבדיקה באמצעות ABVS מציגה תמונה אנטומית מפורטת של רקמת השד בשיטת ה- 3D.
  • מערכת ABVS נותנת מענה גם במקרים בעייתיים כמו רקמת שד צפופה.
  • הסריקה האוטומטית מבטלת אפשרות של טעות אנוש.
  • הבדיקה הינה בדיקה בטוחה ללא קרינה או תופעות לוואי.
  • ABVS בטוח גם לנשים צעירות בהריון או מניקות.
  • ABVS נותן מענה גם לנשים שעברו השתלה לאחר הניתוח.

מערכת האולטרה סאונד העל שמע- ABVS Automated Breast Volume Scanner פותחה במיוחד עבור סריקת השד בטכנולוגיית ABUS. המערכת אוספת באופן אוטומטי מידע על מלוא נפח השד ברזולוציה גבוהה תוך עשר דקות בלבד.

המערכת משלבת את הטכנולוגיה העדכנית ביותר ונותנת תמונה תלת ממדית (D3) מדויקת, מאבחנת ומאפשרת זיהוי מוקדם ומדויק של סרטן השד. המערכת מציגה תוצאות עקביות הניתנות לשחזור, וניתוח יעיל וברור של המידע. נתוניה מאפשרים לאבחן נגעים סרטניים קטנים אפילו מ 1ס"מ ומגבירים באופן משמעותי את הביטחון באבחון.

עמדת העבודה של ABVS מאפשרת חמישה מישורי אבחון: כללי, צידי, חזיתי, רדיאלי ואנטי רדיאלי וכן אפשרות סיבוב חופשי סביב כל ציר נבחר. רופאים יכולים להשתמש בכלי הסיבוב החופשי כדי להזיז את ההדמיה בתלת-ממד כאילו ביצעו את הבדיקה בעצמם, וכך נחסך הצורך לבדוק את המטופלת שוב.

המערכת מספקת גם סמני התייחסות מדויקים, כולל מרחק מהפטמה, עומק ומרחק מהעור, כדי להבטיח בדיקות המשך מדויקות ועקביות.

מערכת ה- ABVS אידיאלית להדמיית רקמות שד צפופה, אחד האתגרים הקשים ביותר כיום בטיפול בסרטן השד. בעזרתו אפשר להבחין בקלות בין רקמות שומן לבין רקמות צפופות, יתרון חשוב של טכנולוגיית העל- שמע.

צרי עימנו קשר 2090*